Masáže

  • Klasická masáž
  • Reflexná masáž chodidiel
  • Masáž lávovými kameňmi
  • Lymfodrenážna masáž
  • Medová masáž
  • Ceragem
  • Prístrojová lymfodrenáž

Klasická masáž

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Klasická masáž sa vykonáva prostredníctvom množstva hmatov. Má blahodárny vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti, vnútorných chorobách, poúrazových a pooperačných stavoch a tiež poruchách lymfatického systému.

Relaxačné centrum Amija Vám ponúka na výber polhodinovú a hodinovú klasickú masáž s možnosťou výberu z našich troch masérov: Ivetky, Zlatka a Mirky. Ak sa rozhodnete pre túto masáž, je dôležité v prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, alebo inými závažnými ochoreniami upozorniť na to maséra.

Reflexná masáž chodidiel

reflexna_masazJe masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy.

„Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť,“ hovorí masér Karol Heindl. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží.

O pohodu pri reflexnej masáži nôh sa postará naša masérka Mirka.

Masáž lávovými kameňmi

Liečba darmi zeme patrí k prirodzenej, účinnej a príjemnej terapii. Jedným z takýchto darov sú aj lávové kamene. Masáž lávovými kameňmi je starobylá technika známa už dávno pred naším letopočtom. Používali ju v starej Číne i Indii na odstraňovanie bolesti a akupresúru.

Táto masážna metóda pomáha harmonizovať ľudské telo na všetkých úrovniach: má liečebné účinky – odstraňuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi, lymfy, pomáha eliminovať bolesť vo svaloch, uvoľňuje svalové spazmy, zásobuje tkanivá výživnými látkami a zmenšuje opuchy a zápaly po poraneniac. Má estetické účinky – zlepšuje tonizáciu svalstva tváre, dekoltu, poprsia a pôsobí proti celulitíde, napomáha detoxikácii tela, k stimulácii krvného obehu a lymfy. Zároveň má i psychické účinky – pôsobí antistresovo, odoberá negatívnu energiu a rozprúdi energetický tok organizmu.

Masáž lávovými kameňmi je vynikajúca najmä v jesennom a zimnom období, kedy nás okrem iného vynikajúco zahreje. Na Vašu návštevu sa teší masér Zlatko.

Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela. Na rozdiel od krvného systému, lymfatický systém nie je uzatvorený a nemá centrálnu pumpu – srdce. Podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti organizmu. Pomáha odstraňovať rohovité povrchové vrstvy kože.

Lymfodrenážna masáž tiež zrýchľuje vyprázdňovanie povrchových žíl a lymfatických ciest. Použitím lymfodrenážnej masáže môžeme posilniť celkový imunitný systém a pozitívne ovplyvňovať vývoj zdravotných problémov, ktorým by klasické druhy masáží uškodili. Najviac prospešná je lymfodrenážna masáž po operáciách nôh, kedy dochádza k odľahčeniu ich preťaženia.

Lmforenážna masáž je špecialitou našej masérky Ivetky, ktorá sa na Vás teší.

Medová masáž

Pri medovej masáži dochádza k odstraňovaniu toxínov až z hĺbky tela. Odstraňuje usadeniny, všetky jedy z liekov, potravín, ktoré si telo nahromadilo v tkanivách v priebehu života. Med, ktorým sa masíruje, veľmi priaznivo pôsobí na pokožku a cez ňu aj priamo na organizmus, a tým ho silne oživuje.

Pri lymfodrenážnej masáži sa používa jemná technika, ktorá napomáha odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Z kozmetického uhla pohľadu je využívaná ako prevencia proti vzniku celulitídy, vrások na krku, tvári a v dekolte. Podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti organizmu.

Ceragem

ceragemCERAGEM je automatické termo-akupresúrne masážne lôžko, ktoré je určené pre celkovú regeneráciu a zlepšenie zdravotného stavu. Infračervené žiarenie prenikajúce do kĺbov a svalov nôh, zmierňuje ich bolesti spôsobené stálym tlakom od chôdze, státia a cvičenia. Trojbodové a deväťbodové projektory zľahka masírujú brušnú oblasť, a tým napomáhajú zmierniť bolesti brucha a odstraňujú kŕče. Vnútorný projektor uvoľňuje miestne nervové vlákna a odstraňuje bolesti chrbta súvisiace s nedostatkom pohybu, nesprávnym držaním tela a zlými návykmi. Tlak Jade valčekov vnútorného projektora uvoľňuje stuhlosť svalov v oblasti šije, spôsobenú hodinami strávenými pred počítačom alebo pred televíznou obrazovkou.

Prístrojová lymfodrenáž

pristrojova_lymfodrenazOchabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenie týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Najčastejšími perjavmi nedostatočného odvádzania sú pocity únavy, „ťažké“ nohy, celulitída, oslabenie imunitného systému a opuchy.

Pri lymfodrenážnej masáži sa používa jemná technika, ktorá napomáha odtoku lymfy a tým zmierňuje opuchy. Z kozmetického uhla pohľadu je využívaná ako prevencia proti vzniku celulitídy, vrások na krku, tvári a v dekolte. Podporuje detoxikačné a imunitné schopnosti organizmu.

Najviac prospešná je lymfodrenážna masáž po operáciách nôh, kedy dohádza k odľahčeniu ich preťaženia, Obnovuje sa a posilňuje sa tak lymfatický systém a prekrvenie pokožky bez ohrozenia kŕčových žíl.