Blog

Personál, ktorý nezaháľa…

K našim najaktívnejším zamestnancom určite patrí náš masér ZLATKO, ktorý Vám v našom relaxačnom centre rád poskytne klasickú masáž či príjemnú masáž lávovými kameňmi. Okrem toho je skvelým otcom krásnych troch detí. Vo svojom voľnom čase rád športuje a aj tento rok nás reprezentoval na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Sme na neho hrdí a aj naďalej mu fandíme.

14502811_1114192418616679_3610462324569974797_namija

 

 

 

 

 

 

Naša skvelá masérka IVETKA sa masírovaniu venuje už viac ako 20 rokov a je v tom úžasná. Obľubuje mäkké a mobilizačné techniky. Aj napriek tomu, že sa s ňou život nemaznal, všetky životné prekážky prekonala a tvrdo kráča vždy dopredu. Jej najväčšou oporou je jej 11-ročný syn. Obľubuje kapelu Halloween. Svoju prácu zbožňuje. V Centre relaxu Amija Vám poskytne klasickú alebo lymfodrenážnu masáž.

Lymfodrenážna masáž

 

Čo možno o masáži neviete…

Mnohé zdroje tvrdia, že dopátrať sa ku skutočnému pôvodu masáže je takmer nemožné, no s istotou vieme povedať, že masáž patrí k jedným z najstarších terapeutických techník na svete. Každá kultúra používala masáže vo svojej podobe a v každej kultúre pre ňu existuje vlastný výraz.

14767159001234_hd

V starých čínskych lekárskych textoch, ktoré sú staré asi 5000 rokov, je dotýkanie sa ľudského tela obhajované tým, že „ochraňuje pred nachladnutím,udržiava pružnosť a výkonnosť vnútorných orgánov a chráni pre menšími chorobami“. Podobné názory sa objavujú i v indických ajurvédskych spisoch z obdobia spred 4000 rokov, ktoré tiež odporúčajú dotýkanie tela pri liečbe a prevencii chorôb.

V Indii je bežné, že neveste a ženíchovi je poskytnutá masáž  deň pred svadbou.

Masáže poznali i v Starom Egypte. Existujú obrazy, staré 4000 rokov, na ktorých otrok robí svojmu faraónovi Ptahotepovi masáž nôh. Obľubu v masírovaní nôh, dokonca často i pri hodovnom stole mala aj najznámejšia egyptská kráľovná, Kleopatra. Egypťania dopriali masáž zároveň aj najchudobnejším, ktorí dostávali dávky oleja na každodenné natieranie na telo.

V starom Grécku odporúčali masáže na odstraňovanie únavy a liečbu chorôb či zranení spôsobených vo vojnách a pri špotových hrách. Slávny Hippokrates uviedol, že správny lekár musí byť oboznámený s umením „dotýkania sa“ rukami pacientovho tela.   Odporúčal tiež voňavý kúpeľ a po ňom každodennú masáž olejmi.

Ani Rímania nezaostávali a obľubovali masáže, ktoré boli súčasťou ich kúpeľných rituálov. Masáž mala slúžiť na prebudenie nervov, zlepšenie krvného obehu, a rozhýbanie kĺbov. Masáž bola zakončená nanesením výživného oleja po celom tele, aby zostala jemná a hladká. Po páde rímskej ríše sa strediskom vzdelanosti a kultúry stal arabský svet. Arabskí lekári, nadväzujúc na poznatky rímskych vzdelancov, podrobne opísali spôsoby použitia najrôznejších liečivých bylín, techniky ošetrenia chrbtice a ďalší systém masáží.

V tom čase začali byť masáže v Európe odsudzované katolíckou cirkvou a boli považované za vysoko hriešne praktiky. Oživenie záujmu o masáže prinieslo obdobie renesancie, kedy sa masáže opäť stali uznávanou praxou.

O novú vlnu terapeutických masáži v Európe sa postaral švédsky gymnasta Petr Henrik Ling, ktorý sám seba vyliečil z reumatizmu a potom rozvinul systém telesných cvičen , ktorého súčasťou boli masáže. Jeho prácu podporila kráľovská rodina založením Spoločnosti odborných masérov (1894). V 60. rokoch 20. storočia niektoré strediská osobnostného rastu prestali považovať umenie masáže za obyčajný prostriedok uvoľnenia svalového napätia a prevzali masážnu terapiu do holisticky zameranej komplexnej liečby, ktorá mala viesť k väčšej vyrovanosti mysle, tela a emócií. Tento prístup sa dodnes využíva ako doplnok konvenčných metód.

V dnešnej dobe si ľudia môžu vybrať zo širokej ponuky rôznych druhov masáži. Aj my v Centre relaxu Amija Vám ponúkame hneď niekoľko druhov. Príďte si vybrať a oddýchnuť si v priestoroch nášho relaxačného centra rovnako ako starí Egypťania, Gréci či Rímania.

zdroj: Masáž a aromaterapia